ВР затвердила змінений під тиском нардепів Указ Президента про воєнний стан в прикордонних областях з Росією, «Придністров’ям» і вздовж узбережжя морів

ВР затвердила змінений під тиском нардепів Указ Президента про воєнний стан в прикордонних областях з Росією, "Придністров'ям" і вздовж узбережжя морів

Верховна Рада затвердила Указ Президента Петра Порошенка про запровадження воєнного стану на 30 діб у прикордонних областях із Росією, «Придністров’ям» і вздовж узбережжя Чорного й Азовського морів. За відповідний законопроект №9338 від 26 листопада проголосували 276 депутатів при мінімально необхідних 226 голосів, передають «Українські Новини».

Указ Президента спочатку передбачав запровадження воєнного стану на всій території України на 60 діб із 14:00 26 листопада до 14:00 25 січня 2019 року. Після консультацій, викликанних вимогами попередньої зустрічі з лідерами фракцій,  Порошенко від зустрічі відмовився, але вирішив скоротити термін запровадження воєнного стану до 30 діб для забезпечення проведення виборчої кампанії з виборів Президента, які повинні відбутися 31 березня 2019 року, про що заявив у своєму відеозверненні. Порошенко також заявив, що має намір оголосити військовий стан із 9:00 28 листопада.

Безпосередньо перед голосуванням під стенограму Порошенко заявив, що військовий стан буде запроваджено у 8 областях: Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Херсонській, а також внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії. Водночас голова Ради Андрій Парубій, закликаючи голосувати за закон із озвученими Порошенком під стенограму змінами, сам перерахував 10 областей, додавши до озвучених Президентом ще Запорізьку та Донецьку області.

Порошенко перед голосуванням також запевнив, що обмеження прав громадян в умовах воєнного стану буде застосовано виключно в разі наземної військової агресії Росії.

Указом військовому командуванню разом із Міністерством внутрішніх справ, іншим органам виконавчої влади та місцевого самоврядування доручено запровадити і здійснювати заходи та повноваження, передбачені законом про правовий режим воєнного стану, необхідні для забезпечення оборони, захисту безпеки населення та інтересів держави.

В указі зазначається, що у зв’язку з запровадженням воєнного стану тимчасово можуть обмежуватися конституційні права і свободи громадян, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в обсягах, необхідних для заходів правового режиму воєнного стану.

Кабінету Міністрів доручено ввести в дію план запровадження і забезпечення заходів правового режиму воєнного стану та забезпечити поставку Збройним Силам та іншим військовим формуванням матеріально-технічних ресурсів і майна, надання послуг і фінансування в обсягах, необхідних для ефективного виконання покладених на них завдань.

Державна служба з надзвичайних ситуацій повинна невідкладно з обласними державними адміністраціями та іншими держорганами й установами привести в повну готовність об’єкти державної системи цивільного захисту, її функціональних та територіальних підсистем.

Регіональні держадміністрації та органи місцевого самоврядування повинні затвердити ради оборони і забезпечити сприяння військовому командуванню в запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану.

Указ набирає чинності одночасно з набранням чинності закону.

Закон, крім затвердження указу, передбачає, що в період дії воєнного стану, часткова мобілізація оголошується Президентом у терміни і в обсягах, що відповідають загрозам національній безпеці та обороні України.

Закон негайно оголошується через засоби масової інформації та набирає чинності з дня його опублікування.

0/5 (0 Reviews)
Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.
Thanks: Megamozok