Відсьогодні діє новий порядок перетину лінії розмежування на Донбасі

Відсьогодні діє новий порядок перетину лінії розмежування на Донбасі

У четвер, 28 листопада, набуває чинності затверджений постановою Кабміну порядок в’їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) у Донецькій і Луганській областях і виїзду з таких територій, повідомляє прес-служба Держприкордонслужби та закликає ознайомитися з ним, аби уникнути проблем під час перетину лінії розмежування.

«Для перетинання лінії розмежування іноземцями та особами без громадянства необхідно пред’явити будь-який документ, визначений статтею 15 закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» і мати дозвіл фізичній особі. Громадяни України в напрямку тимчасово окупованої території можуть прямувати за умови пред’явлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, тимчасового посвідчення громадянина України на підставі дозволу фізичній особі», — йдеться в оприлюдненому в четвер уранці повідомленні.

Також діють вимоги щодо неповнолітніх українців. Так, громадяни України, які не досягли 14-річного віку, прямують на ТОТ за паспортом громадянина України для виїзду за кордон або свідоцтвом про народження, а громадяни України віком від 14 до 16 років – за паспортом громадянина України або паспортом громадянина України для виїзду за кордон з дотриманням вимог пунктів 3-6 правил, передбачених постановою Кабміну від 27 січня 1995 р. № 57. Дозвіл фізичній особі на них видається особі, що здійснює супровід.

«Варто додати, що нотаріально посвідчена згода другого з батьків (усиновлювачів) не вимагається у разі, коли дитина повертається на ТОТ у супроводі того законного представника, з яким здійснила виїзд», — зазначають у прикордонному відомстві.

Крім того, з метою забезпечення права громадян України на освіту надано можливість в’їзду на ТОТ та виїзду з неї громадян України віком від 14 до 16 років, які навчаються в закладах освіти на контрольованій українською владою території, без супроводу законних представників, які проживають на ТОТ, – за наявності документа, що підтверджує навчання у закладі освіти на контрольованій території України та на підставі дозволу фізичній особі.

Водночас у Держприкордонслужбі зазначають, що в’їзд на тимчасово окуповану територію України громадян України, які виїхали з цієї території для оформлення документів, здійснюється за умови пред’явлення довідки, виданої територіальним органом або територіальним підрозділом Державної міграційної служби (ДМС).

Також необхідно звернути увагу, що під час виїзду з тимчасово окупованих територій громадяни України повинні мати дозвіл фізичній особі та пред’явити будь-який документ, що підтверджує громадянство України.

Крім того, перетин лінії розмежування в напрямку підконтрольної українській владі території громадянами України, які не досягли 14-річного віку, відбувається за умови пред’явлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон або свідоцтва про народження, а громадянами України віком від 14 до 16 років – за паспортом громадянина України або паспортом громадянина України для виїзду за кордон у супроводі законних представників на підставі дозволу фізичній особі, виданого особі, що здійснює супровід.

Виїхати з ТОТУ можливо і за довідкою, що підтверджує подання документів для подальшого оформлення і отримання паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, виданою територіальним органом або територіальним підрозділом ДМС. Також громадяни України, які народилися на ТОТ і не отримали свідоцтво про народження українського зразку, виїжджають із тимчасово окупованої території разом із супроводжуючою особою та за її паспортним документом і документами, що підтверджують факт їхнього народження.

«Держприкордонслужба звертається до усіх громадян із проханням детально ознайомитися з умовами перетинання лінії розмежування та за необхідності оформити для дітей паспорти громадян України або закордонні паспорти, аби під час перетинання лінії розмежування не виникало проблемних питань», — зазначили в прес-службі відомства.

0/5 (0 Reviews)
Комментирование и размещение ссылок запрещено.
Thanks: Megamozok