Голова місії України при НАТО виключив спільні навчання в Азовському морі

НАТО не будуть проводити спільні з Україною навчання в Азовському морі, щоб не провокувати Росію, заявив керівник місії при Альянсі Вадим Пристайко.

«Спільні навчання або операція в Азовському морі, безумовно, будуть сприйняті РФ як провокація. Альянс же не планує провокувати Росію… Поки планів із НАТО з проведення навчань в Азовському морі ми не маємо»,

— пояснив він в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

Пристайко додав, що входження військових кораблів в Азовське море наразі є проблематичним.

«Ні Альянс, ні Україна не зацікавлені в подальшому поглибленні конфлікту. І ми на сьогоднішній день більше дбаємо про те, як нам захистити наше узбережжя, як нам посилити наші можливості, зокрема, будуємо невелику військово-морську базу в Азовському морі, підсилюємо ракетне і артилерійське озброєння «, — резюмував він.

Нагадаємо, з квітня 2018 року Росія почала влаштовувати провокації в Азовському морі, захоплюючи судна, що прямують в порти Бердянська і Маріуполя під час їх проходу через Керченську протоку.

При цьому агресивні дії російської сторони суперечать міжнародному договору, згідно з яким Азовське море є водами внутрішнього користування як для України, так і для РФ, і його можуть вільно використовувати обидві країни.

У зв’язку з цим Україна веде переговори з ЄС і США про введення санкцій проти Росії у відповідь на блокаду Азовського моря.

Крім того, РНБО затвердила комплекс заходів щодо захисту національних інтересів в акваторії Чорного і Азовського морів і Керченській протоці.

0/5 (0 Reviews)
Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.
Thanks: Megamozok