В Бердянске субсидии получат все, кто желает и имеет право. Деньги есть

В Бердянске субсидии получат все, кто желает и имеет право. Деньги есть

Об этом проинформировала начальник управления труда и социальной защиты населения в Бердянске Наталья Токмань. По ее словам, по факту сегодняшнего дня в Бердянске обормлено только 5 миллионов субсидий из 9. Читайте разяснения Натальи Токмань о том, кто и каким образом имеет право получить субсии, правильно их оформив.

У зв’язку з початком опалювального періоду особливо гостро постає питання надання населенню субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.  Програмою житлових субсидій в місті Бердянську охоплено майже 15% сімей.

Політика Президента України Віктора Януковича спрямована на підтримку людей, особливо соціально не захищених верств населення, тому в останні роки на державному рівні було прийнято ряд актів, які спрямовані на спрощення процедури отримання житлових субсидій. Сьогодні навіть є можливість отримати субсидію “заднім числом”. Вона призначається, якщо людина звертається протягом двох місяців з початку опалювального сезону. Більш детально про все це читайте у роз'ясненнях управління труда та соціального захисту населення.       

Коли розпочинається прийом документів для призначення субсидії на зимовий період?

З 1 жовтня почався опалювальний період для населення, яке проживає в індивідуальних будинках, опалення яких здійснюється природним газом. Для таких будинків встановлено тривалість опалювального періоду 7 місяців           (з 1 жовтня по 30 квітня) розпорядженням голови облдержадміністрації від 25.07.1996 № 475.

Для багатоповерхових будинків незалежно від виду опалення (централізоване або автономне) початок та закінчення опалювального періоду визначається на підставі рішення місцевих органів влади.

Відповідно до нової Методики надання житлових субсидій, яка набрала чинності 16.11.2012 року, управління праці та соціального захисту населення з 2013 року розпочинає прийом документів на субсидію для громадян, які проживають у багатоповерхових будинках, з дати початку опалювального сезону.

Це не повинно викликати занепокоєння громадян міста, що вони не встигнуть подати документи у жовтні місяці. Згідно Методики надання житлових субсидій за рішенням виконавчого комітету Бердянської міської ради в 2013 році управлінню праці та соціального захисту населення надано право  призначати субсидії з початку опалювального періоду – за умови звернення із заявою про призначення субсидії протягом двох місяців після його початку.

Таким чином, оскільки опалювальний сезон почався з 6 жовтня, то громадяни, які подадуть заяву у листопаді, матимуть право на призначення субсидії з жовтня місяця.

Умови призначення субсидії.

         Головним критерієм для отримання субсидій є рівень доходів сім’ї по відношенню до вартості платежів за житлово-комунальні послуги в межах визначених нормативами. Тобто сім’я має право на субсидію коли оплата комунальних послуг (енерго-, водо-, газопостачання, водовідведення, квартплата, вивіз побутових відходів) в межах норм споживання перевищує 10% доходів сім’ї до складу якої входять непрацездатні ( діти, інваліди І чи ІІ групи, пенсіонери) або 15% для інших родин ( працюючі, студенти, безробітні).

Субсидію можна отримати, якщо усі зареєстровані члени сім’ї працездатного віку працюють, навчаються, перебувають на обліку в Центрі зайнятості як такі, що шукають роботу, протягом трьох місяців перед зверненням за субсидією, які здійснюють догляд: за дитиною до досягнення нею трирічного віку; за дитиною до шестирічного віку, яка згідно медичного висновку лікарсько-консультативної комісії потребує догляду; за інвалідом І групи чи дитиною-інвалідом до 18-ти років; або інвалідами І-ІІ групи в наслідок психічного розладу; за особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичні особи, які надають соціальні послуги.

Субсидія розраховується виходячи з 21 кв. метра володіння чи користування загальною площею житла на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) та додатково 10.5 кв. метра на всіх  зареєстрованих, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі – на загальну площу незалежно від розміру квартири.

Якщо сім’я економно споживала газ, воду, електроенергію у період отримання субсидії, при призначенні субсидії на наступний термін розмір її витрат зменшується на 2 відсотки за кожні 10 відсотків економії. Так, за 10 відсотків економії послуг обов’язковий платіж громадян зменшується з 15 до 13 відсотків сукупного доходу, за 20 відсотків економії частка плати громадянина зменшується з 15 до 11 відсотків доходу. Тобто, заощаджуючи енергоресурси, отримувачі субсидій мають можливість зменшити витрати на оплату житла до 9 відсотків, а сім’ї з пенсіонерів та інших непрацездатних громадян, а також сім’ї,

до складу яких входять неповнолітні діти, інваліди І і ІІ групи – до 4 відсотків свого середньомісячного сукупного доходу.

            Чи впливає наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальні послуги на призначення субсидії?

Заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги не є перешкодою для отримання субсидії.

Однак громадянин, який отримує субсидію зобов’язаний щомісячно сплачувати обов’язкову частку платежу. У разі несплати відповідної частки житлово-комунальних послуг надання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг припиняється. Сім’я набуває право на її призначення на наступний період після подання документів, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла за період отримання субсидії, та новий пакет документів.

         Чи існують обставини, за яких субсидія не буде призначена?

Субсидія не призначається у таких випадках:

— якщо особа, яка звертається за її призначенням, не є власником або співвласником житлового приміщення (будинку);

— у разі якщо серед зареєстрованих на житловій площі є працездатні особи, які не працюють, не вчаться протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії та не перебувають на обліку у службі зайнятості як такі, що шукають роботу;

— якщо власник або особа, що зареєстрована разом з ним здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення (будинок);

— якщо у володінні зареєстрованих на житловій площі або членів їх сімей є додаткове житлове приміщення або більше одного транспортного засобу. При цьому не враховуються транспортні засоби, які не є об’єктами оподаткування, та, транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації більше як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску;

— якщо житлове приміщення придбане не більше року тому або будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив значну покупку або оплатив послуги на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб.

Однак, в місті при виконкомі на постійній основі працює комісія, яка вирішує питання призначення житлової субсидії, як виняток, враховуючи складні обставини, що склалися в сім’ї.

         Якщо громадянин приховав або подав недостовірні дані про свої доходи та майновий стан?

Надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо громадянин приховав або свідомо подав невірні дані. У такому разі суму надміру виплаченої йому субсидії доведеться повернути. У разі, коли громадянин добровільно не повернув цю суму, питання про її стягнення вирішують у судовому порядку.

З досвіду роботи управління просліджується, що найчастіше при заповненні декларації заявником  не вказуються отримання доходів від паю,   роботи за сумісництвом, договорів цивільно-правового характеру, продажу майна, дивідендів, від отримання спадщини та подарунків, які оподатковуються.

Куди звертатися за призначенням житлових субсидій та які документи необхідно надати?

За рішенням уряду протягом останніх років значно спрощено порядок надання документів для призначення субсидій. Заявнику необхідно подати заяву, декларацію та довідку про склад сім’ї, довідки про доходи усіх членів сім’ї (крім пенсій та допомог). При собі потрібно мати  паспорт, довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру, номера особистих рахунків на оплату житлово-комунальних послуг.

Звертаємо Вашу увагу, що бланки документів для призначення субсидії можна роздрукувати із сайту виконавчого комітету rada.berdyansk.net, Соціальний захист, Житлові субсидії.

Заповнені бланки заяви та декларації, інші необхідні документи для призначення субсидії можуть бути надіслані до управління праці та соціального захисту населення поштою.

У випадку, якщо власники житла не в змозі самостійно здати документи до управління то згідно законодавства на це мають право:

— соціальні працівники КУ «Терцентр», які обслуговують непрацездатних  громадян (телефон для довідок 70787) ;

—  фізична особа, яка надає соціальні послуги по догляду за інвалідами та престарілими у випадку отримання відповідної компенсації;

          —  помічник фізичної особи, яка за станом здоров’я не може самостійно здійснювати свої права (помічник реєструється органом опіки та піклування виконкому, телефон для довідок 33083 );

          — повнолітні дочка, син які є законними представниками своїх  непрацездатних батьків без спеціальних на те повноважень.                        

Спеціалісти управління здійснюють виїзні прийоми документів за місцем проживання в Центрах громадських ініціатив, згідно графіка заздалегідь розміщеного в ЗМІ. 

Отримати додаткову інформацію, а також у випадку необхідності попередньо записатись на прийом Ви маєте можливість за телефоном “гарячої лінії” 47037 щоденно (крім вихідних).

Начальник управління праці та соціального захисту населення Н.А.Токмань

 

 

0/5 (0 Reviews)
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.
Thanks: Megamozok