Власник Renault Kangoo «забув» вивезти іномарку за кордон

У жовтні 2013 року громадянин С., мешканець Запоріжжя, на автомобілі з іноземними номерами, перетнув митний кордон України через «зелений коридор». Про це повідомили "ДЕЛОВОЙ" в БОДПІ.

 

Оскільки чоловік постійно проживає в Україні, ввезення автомобільного транспортного засобу не знятого з обліку за кордоном через «зелений коридор», тобто без декларування та сплати митних платежів, відповідно з Митним  кодексом України, дозволено з однією метою – перетнути територію України в митному режимі "транзит". При цьому згідно Митного кодексу України  строк транзитного переміщення для автомобільного  транспорту становить 10 діб. І до закінчення цього строку  транспортний засіб повинен був покинути територію України. Але власник автівки і не збирався доставляти її на прикордонну митницю та вивозити з України. Головною метою її ввезення через «зелений коридор» було бажання використовувати автомобіль в Україні без сплати мита та податків. Про це стало зрозуміло, коли "Renault  Kangoo" зупинили на одній із приміських автотрас. Співробітники  управління  боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями Запорізької митниці Міндоходів проти власника  авто порушили  митну  справу про порушення митних правил за ознаками,  передбаченими  частиною першою статті 470 Митного кодексу України за фактом перевищення ним строку транзитного переміщення – перевищення строку доставки в прикордонну митницю. Тепер громадянину С. все одно доведеться вивезти автомобіль з України але з додатковими витратами у вигляді штрафу. Тож за кожен день «безмитного прокату» автомобіля по території України буде сплачено  потрійну ціну.

— Тільки цьогорік за аналогічні порушення вимог чинного законодавства, пов'язаних з перевищенням громадянами встановлених строків доставки транспортних засобів, що перебувають під митним контролем, до митного органу призначення з порушенням строку вивезення,  ввезеного з метою транзиту через митну територію України, запорізькими митниками було складено 42 протоколи, — коментує ситуацію начальник  Запорізької митниці Міндоходів Михайло Бізіля. — Зазначу, що за десять місяців минулого року такі порушення не було встановлено. Такі «сумнівно хитрі» схеми ухилення від сплати мита та податків в цьому році перебувають під особливим наглядом митників.

Тих власників  транспортних засобів, які перетнули митний кордон в режимі "транзит"  і не збираються  вивозити транспортний засіб, хотів би застерегти:  санкції статті 470 Митного кодексу України (недоставлення  товарів, транспортних засобів комерційного призначення та документів до митного органу призначення, видача їх без дозволу митного органу або втрата) тягнуть за собою  накладення  штрафу в розмірі 5000 неоподатковуваних  мінімумів  доходів громадян, а на сьогодні це 8,5 тисяч гривен. Тож чи варто ризикувати?

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.
Thanks: Megamozok