ЄС надішле в Україну місію для оцінки потреб регіонів, постраждалих від дій Росії на Азові. Україна звертається до ОБСЄ за контролем на морі.

ЄС на початку наступного року надішле в Україну місію для оцінки потреб у допомозі регіонам, постраждалим від російської агресії біля Керченської протоки. Про це йдеться у спільній заяві за підсумками Ради асоціації Україна-ЄС. Натомість, заступниця голови ВР Ірина Геращенко у своєму акаунті у Facebook повідомила про позицію української влади стосовно контролю над ситуацією на Азові.

«Рада асоціації обговорила можливості надання адресної підтримки ЄС Азовському регіону. ЄС висловив готовність вжити заходи для подальшого збільшення підтримки, зокрема,постраждалих районів України. У цьому контексті ЄС планує направити місію оцінки в Україну на початку 2019 року»

— йдеться у заяві. Як наголошується, ЄС пильно стежитиме за розвитком ситуації в регіоні готовий реагувати належним чином.

В своєму пості Геращенко написала, що

«в понеділок зустрілася з головою загального комітету ПА ОБСЄ з питань демократії, прав людини та гуманітарних питань Маргаретою Неллен та колегами з Асамблеі. Обговорили питання ескалації агресії Росії в Азовському морі, забезпечення мирного врегулювання ситуації на Донбасі у відповідності з принципами та зобов’язаннями ОБСЄ.
Ми наполягаємо на присутності моніторингової місії СММ в акваторії Азовського моря. Мандат ОБСЄ розповсюджується на всю територію України, тож важливо розпочати посилений моніторинг акваторії Азовського моря і прилеглих територій, які мають бути вільні від важкої зброї і техніки відповідно до Мінських домовленостей. Єдина країна , яка це блокує — це РФ. Закликала ПА ОБСЄ звернути особливу увагу на це питання, і провести на наступній сесіі ОБСЄ спеціальні дебати по мілітаризації Азова і захоплених військовополонених».

0/5 (0 Reviews)
Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.
Thanks: Megamozok