Депутати Бердянської міської ради звернулися до Верховної Ради України щодо розподілу коштів екологічного податку

Депутати Бердянської міської ради звернулися до Верховної Ради України щодо розподілу коштів екологічного податку

Ми, депутати Бердянської міської ради VI скликання, занепокоєні кризовим станом навколишнього природного середовища міста та ситуацією, що склалась з розподілом коштів екологічного податку. Однією з найгостріших проблем сучасності є проблема поліпшення екологічної ситуації, зменшення обсягів викидів і скидів забруднюючих речовин у навколишнє середовище. Держава з метою забезпечення екологічної безпеки визначає джерела фінансування природоохоронних заходів, серед яких одним із найбільш важливих є екологічний податок.

Питання цілком відповідного справляння та отримання екологічних платежів для реалізації природоохоронної діяльності в м. Бердянськ є дуже актуальним. Проведені розрахунки, коштів, що залишаються у розпорядженні органу місцевого самоврядування, вкрай недостатньо, оскільки реальна потреба у видатках на ліквідацію наслідків забруднення довкілля значно більша, ніж фактичне забезпечення її відповідними коштами. Статтею 5-1 Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України передбачено поступове зменшення відсотка відрахувань екологічного податку до спеціального фонду місцевих бюджетів з 70% у 2011-2012 роках (з них до міського бюджету 50%); до 35%, починаючи з 2014 року (до міського бюджету — 25%), за рахунок відповідного збільшення відрахувань до державного бюджету (з 30% у 2011- 2012 роках до 65% з 2014 року).

Зменшення удвічі відрахувань екологічного податку до місцевих бюджетів  не дозволяє органам місцевого самоврядування на належному рівні виконувати повноваження, визначені ст. 15 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».

У Верховній Раді України знаходиться на розгляді законопроект від 29.01.2013 № 2126, який передбачає внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування екологічного податку, виходячи з суцільних потреб територіальних громад. Зазначеним документом пропонується зараховувати до місцевих бюджетів (сіл, селищ, міст) — 50% надходжень від екологічного податку, до обласних бюджетів — 20%, до державного бюджету — 30%.

Ми, депутати Бердянської міської ради, звертаємось  з проханням підтримати законопроект від 29.01.2013 № 2126 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування екологічного податку» як такий, що спрямований на зміцнення фінансової бази органів місцевого самоврядування для надання їм можливості виконувати на належному рівні повноваження, пов’язані з охороною навколишнього природного середовища. 

 

Депутати Бердянської міської ради VI скликання

 

Прийнято на сороковій сесії Бердянської міської ради 12 вересня 2013р. рішення № 6

0/5 (0 Reviews)
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.
Thanks: Megamozok