Депутати Бердянської міської ради звернулися до директора інституту археології НАН України академіку П.П. Толочка про передачу Бердянському краєзнавчому музею частини археологічних знахідок кургану “Бердянський” для створення археологічної експозиції

Депутати Бердянської міської ради звернулися до директора інституту археології НАН України академіку П.П. Толочка про передачу Бердянському краєзнавчому музею частини археологічних знахідок кургану “Бердянський” для створення археологічної експозиції

Вельмишановний  Петре Петровичу! Депутати Бердянської міської ради звертаємося до Вас з проханням вирішити  питання щодо передачі  Бердянському краєзнавчому музею частини археологічних знахідок кургану“Бердянський”для створення археологічної експозиції.

Бердянськ — це курортне місто у Північному Приазов'ї. У 2005 році території курорту Бердянська отримали статус державного значення. Щороку до нашого міста приїжджає біля півмільйона гостей. Курортний сезон має для економіки Бердянська дуже велике значення. То ж, у місті відіграє велику роль кожен історичний куточок, кожен об'єкт або культурний заклад, який би приваблював відпочиваючих. До того ж у  Бердянську працює три вищих навчальних заклади. Тому виховна робота з молоддю — теж дуже актуальне питання для нашого міста.  

На сьогодні у Бердянську працює краєзнавчий музей  та три його філії: меморіальний будинок-музей П.П.Шмідта, музей “Подвиг” і музей історії міста Бердянська, який було відкрито у 2005 році. Щороку їх відвідують десятки тисяч людей, як мешканців міста, так і відпочиваючих.

Особливу увагу і зацікавленість відвідувачів викликає зала краєзнавчого музею, яка розповідає про багате минуле нашого краю, зокрема, експозиція про розкопки поблизу Бердянська у 1977-1978 роках кургану царських скіфів, який отримав назву “Бердянський”. Але ця експозиція дуже не велика. Є що розповісти, але мало, що можна продемонструвати.

У 1977 році Бердянський краєзнавчий музей уклав договір з інститутом археології УРСР про спільні розкопки кургану. За цим договором музей мав отримати частину знахідок з кургану: бронзове наверхів`я для колісниці, грецькі амфори, чорнолакові та червонофігурні вази, залишки дерев`яних келихів, бронзові наконечникі для стріл та інше. Але досі Бердянськ нічого не отримав.

Неодноразово були звернення в Вашу адресу від директора краєзнавчого музею Л.Ф.Ноздріної  з проханням про передачу Бердянському краєзнавчому музею частини археологічних знахідок кургану “Бердянський” для створення археологічної експозиції, яка б викликала дуже велику зацікавленість як мешканців, так і гостей міста. У 2010 році Ви дали на це прохання позитивне рішення але минуло вже більше трьох років, а питання так і залишається не вирішеним.

     Минуле нашої країни, її культурне, історичне, археологічне надбання — це те, чим має право пишатися кожен громадянин. Пам`ятки культури скіфів, їх минуле тісно пов'язані з Бердянським краєм. То ж  мати знахідки зі скіфського кургану “Бердянський” для Бердянського  краєзнавчого музею (який до речі перебуває у комунальній власності)  є досить логічним і справедливим. Для міста Бердянськ це має велике значення.          

      Звертаємося до Вас з проханням вирішити це питання позитивно. До того ж, цього року виповнюється 35 років з моменту завершення розкопок кургану і проведення виставки знахідок у Бердянську у 1978 році.

     Просимо Вас з цієї нагоди сприяти проведенню у Бердянську тимчасової виставки знахідок з кургану “Бердянський”. Це була б подія не лише місцевого, а регіонального значення. 

Прийнято на сороковій сесії Бердянської міської ради 12 вересня2013 року рішення №8.

0/5 (0 Reviews)
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.
Thanks: Megamozok