В Бердянську введені карантинні обмеження зі сказу на частину територій

За результатами засідання міської надзвичайної протиепізоотичної комісії щодо накладення карантинних обмежень зі сказу на території частини мікрорайону Нагірна частина міста. А саме протягом двох місяців діятиме карантин на прилеглій території до школи №11 в межах вул. Європейської парна сторона №54-70, пр.Північного парна сторона №2-8, бульвара Шевченка.

Це пов'язано з випадком попереднього виявлення сказу у собаки, яку підгодовували мешканці однієї з багатоповерхівок на бульварі Шевченка.

Заступник начальника управління Держпродспоживслужби у Бердянську Тетяна Бонжукова повідомила, що 12 вересня в районі бульвару Шевченка була вкушена собакою дитина 7 років. Дитині була проведена необхідна вакцинація, а тварину взяли під нагляд. 15 вересня тварина померла, для проведення аналізу біологічний матеріал було направлено до Запоріжжя. Сьогодні, 18 вересня, прийшли результати аналізів, попередній діагноз – сказ. Сьогодні ж дитина була переведена до Запорізької дитячої клінічної лікарні для спостереження обласними спеціалістами.

Комісія затвердила заходи з ліквідації осередку сказу – провести примусову вакцинацію всіх домашніх собак та котів. Власників, які відмовляються від вакцинації, притягати до адміністративної відповідальності згідно з чинним законодавством, суворо заборонити проведення виставок собак на цій території, організувати відлов безпритульних тварин з цієї території.

Начальник ДУ «Бердянська міська державна лікарня ветеринарної медицини» Ірина Гайдук повідомила, що сьогодні спеціалісти вже провели обстеження території і розпочата процедура примусової вакцинації. Перш за все вона стосується домашніх тварин. З 19 вересня на бульварі Шевченка працюватиме пункт вакцинації. Ветеринари у спецодягу працюватимуть з 9-00 до 13-00. Вакцина для тварин у достатній кількості і вона безкоштовна. За додатковою інформацією можна звертатися за тел. 2-13-29, 2-24-40 (у робочий час) або 101.

Як повідомив заступник міського голови Григорій Горячев, на базі КП «Бердянськекотранс» буде організовано місце для карантинного спостереження за відловленими з цієї території тваринами, відлов розпочнеться завтра.

Тетяна Марч, начальник відділу охорони здоров’я, поінформувала, що у лікарні є достатня кількість антирабічної вакцини. Та наголосила: у разі контакту з безпритульною твариною, або будь-яких травмах, отриманих від домашніх нещеплених тварин, потрібно звернутися до дільничного терапевта в амбулаторії або до приймального відділення лікарні. Лікарі ще раз нагадали, що сказ — невиліковна хвороба, єдиним шляхом її попередження є вчасна вакцинація. Тож не потрібно займатися самолікуванням, а негайно звертатися до лікарів.

Ветеринари назвали основні ознаки захворювання тварини – це нетипова її поведінка (агресія або уникання господаря, якщо це домашній улюбленець), відмова від їжі та води, слиновиділення. У разі їх виникнення потрібно звернутися до ветеринарної служби.

Головне, зазначили члени комісії, провести оперативно визначений комплекс заходів, щоб унеможливити подальші випадки. А мешканців міста закликали бути пильними, уникати контакту з нещепленими тваринами та не заважати комунальникам у відлові тварин.

Источник: https://bmr.gov.ua/

0/5 (0 Reviews)
Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.
Thanks: Megamozok