Про це розповіла начальник відділу інвестиційної та міжнародної діяльності Інна Комарова. За словами Інни Валентинівни, влітку минулого року Міністерством з питань тимчасово окупованих територій було оголошено конкурс з реалізації гранту світового банку „Подолання наслідків конфлікту та відновлення і розбудова спроможностей”.
Від Бердянської міської ради було подано субпроект «Надання допомоги особам з інвалідністю віком від 18 років шляхом створення відділення соціально-медичної реабілітації». Субпроект обговорювався на нарадах із представниками громадськості, тимчасово переміщеними особами, а також із представниками громадських організацій ветеранів АТО.
Проект реалізується Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України за кошти світового банку. За результатами конкурсу, Міністерством було відібрано 10 місцевих рад, які надали пілотні субпроекти. Участь у конкурсі проектних заявок могли брати громади 4 областей — Харківської, Дніпропетровської, Миколаївської, Запорізької. Бенефіціарами обов’язково мали бути внутрішньо переміщені особи та ветерани АТО.
Даним проектом передбачено, що субпроекти могли бути спарямовані на наданні названим особам допомоги у:
· формуванні джерел доходів;
· соціально-психологічній адаптації та медичній реабілітації;
· покращенні якості послуг;
· покращенні соціальної інфраструктури.
У лютому 2018 року Міністерство повідомило, що субпроект Бердянська „Надання допомоги особам з інвалідністю віком від 18 років шляхом створення відділення соціально-медичної реабілітації”відібрано для фінанснування.
Термін реалізації субпроекту — з березня 2018 року по травень 2019 року.
Наразі готується до підписання тристороння угода між Міністерством з питань тимчасово окупованих територій, Бердянською міською радою (яка є ініціатором субпроекту) і комунальною установою „Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів” (яка є імплементатором субпроекту).
Усього за проектом передбачені 152 127 долл. 55 цент., з яких 122 127 долл. 29 цент. — грантові кошти, і 30 000 долл. 26 центів — це співфінансування за рахунок місцевих коштів (що становить 19,7% від загальної суми фінансування).
Передбачається, що більшість товарів, а також підвищення кваліфікації персоналу будуть оплачені за рахунок грантових коштів. Кошти міського бюджету планується витратити на оплату праці, комунальні послуги; також за цей рахунок буде придбано побутову техніку.
Метою зазначеного субпроекту є надання послуг соціально-медичної реабілітації та психологічної допомоги особам з інвалідністю від 18 років та членам їх сімей з числа:
- внутрішньо переміщених осіб,
- ветеранів АТО,
- жителів міста.
Передбачається, що після реалізації проекту в установі з’являться такі приміщення:
- кабінет лікувальної фізкультури;
- кабінет фізіотерапії;
- кабінет психологічної корекції (де прийматиме психолог і розміщуватиметься сенсорна кімната);
- кабінет логопеда;
- кімната групових занять;
- кабінет набуття навичок самообслуговування;
- масажний кабінет;
- кабінет водних процедур;
- кабінет лікаря.
В рамках даного проекту будуть надаватися такі послуги:
- медичне спостереження;
- фізична реабілітація;
- соціальна реабілітація;
- психолого-педагогічна реабілітація.
Після реалізації даного проекту планується досягти наступних результатів:
- щоб центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю функціонував як місце, яке об’єднує осіб з інвалідністю з числа ВПО та приймаючої громади, а також учасників АТО та членів їх сімей;
- особам з інвалідністю з числа ВПО, учасників АТО та приймаючої громади віком від 18 років надаються послуги медичного супроводу, фізичної та соціальної реабілітації;
- учасникам АТО та членам їх сімей, ВПО, членам сімей осіб з інвалідністю надано професійну психологічну допомогу.
Источник: https://bmr.gov.ua