Дослідник Антарктиди помер в аеропорту

Дослідник Антарктиди помер в аеропорту

25 квітня у Римі від серцевого нападу помер український геолог 69-річний Віталій Вернігоров. Він повертався в Україну з антарктичної станції «Академік Вернадський». Два тижні брав участь у сезонній експедиції.

— Сезонна експедиція вирушила на станцію цьогоріч у березні, — розповідають у Національному антарктичному науковому центрі. — Віталій Петрович відбирав геологічні зразки, досліджував акваторію і проводив спостереження за рівнем моря. Під час експедиції був активний і життєрадісний, на здоров’я не скаржився. Та дорогою додому, під час пересадки між літаками, йому раптово стало зле. Помер від серцевого ­нападу.

Віталій Вернігоров народився у Києві. Участь у наукових експедиціях почав брати на початку 1980-х. Працював у Атлантичному й Індійському океанах, ходив у навколосвітнє плавання. 1997 року став учасником першої Української антарктичної експедиції. З того часу кілька разів зимував в Антарктиді та брав участь у сезонних дослідженнях.

— Віталій Петрович жив роботою, — кажуть колеги. — З ним ніколи не було сумно, бо він знав багато історій і гарно їх розповідав. Коли починав говорити, колеги казали: «Тихіше. Віщає Вернігоров».

Источник:

0/5 (0 Reviews)
Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.
Thanks: Megamozok