В Бердянську в квитанціях за послугу з газопостачання з’явилися більші суми: платити не обов’язково

Про це розповів начальник Бердянського відділу реалізації природного газу ТОВ “Запоріжгаззбут” Олексій Артамонов, відповідаючи на питання мешканців мікрорайону “Військове містечко” на звітній зустрічі міського голови. Нагадаємо, на минулому тижні у квитанціях за послугу з газопостачання без попереднього повідомлення з’явилася додаткова колонка “Рекомендований платіж за грудень 2017р.”. Це викликало велике обурення та занепокоєння бердянців. Значна кількість звернень та запитань почала надходити як до виконавчого комітету, депутатів міської ради, так і у місцеві ЗМІ. Від будь-яких роз’яснень представники ТОВ “Запоріжгаззбут” відмовлялися. Не прийшли вони і на апаратну нараду при міському голові 19 грудня, куди їх запросили роз’яснити дані нововведення. Згодом в особистому кабінеті на сайті 104.ua та на зворотній стороні рахунку за спожитий газ з’явилося наступне повідомлення: “Як уникнути пені та штрафів»

В листопаді парламент прийняв Закон України «Про житлово-комунальні послуги». Саме цей закон запроваджує нарахування штрафних санкцій – пені — на тих споживачів, які несвоєчасно сплачують рахунки за комунальні послуги, в тому числі за газ і газопостачання. Пеня може з’явитись при найменшому порушенні термінів платежу, адже в законі передбачено, що відсотки нараховують за кожен день несплати.

Для чого введено рекомендований платіж

Прострочки при сплаті за газ можуть з’явитись з різних причин. Наприклад, трапляються випадки, коли споживачі отримують рахунки із запізненням – через плутанину на пошті, або тимчасову відсутність платника.
До того ж можливі затримки при перерахуванні коштів в банківських установах, що недивно, враховуючі теперішні проблеми фінансового сектору. Але штрафні санкції застосовується незалежно від причин несвоєчасної сплати.

З огляду на таки обставини, постачальники газу в рахунках для споживачів ввели нову графу – рекомендований платіж на наступний місяць.
Сплата рекомендованого платежу дозволить споживачам уникнути боргів за газ, а разом з ними – нарахування пені та штрафів.

Як розраховується рекомендований платіж

Рекомендований платіж – це оплата прогнозного місячного об’єму споживання на наступний період, що розраховується, виходячи з групи споживання по кожному об’єкту побутового споживача.

В першу чергу при розрахунку рекомендованого платежу по кожному споживачу враховують вартість прогнозного споживання газу в наступному місяці. Прогнозне споживання газу розраховують виходячи із середньорічного об’єму споживання, яке множиться на місячну частку (відсоток), встановлену в додатку №1 до Кодексу ГРМ для кожної групи споживання.

Що стосується групи споживання, то вона визначається виходячи з того, які газові прилади встановлені та використовуються. Група споживання відображає середньорічний об’єм (обсяг) природного газу за останні 12 календарних місяців залежно від встановлених газових приладів і пристроїв, категорії будинку споживача. Номер групи зазначений у нижньому лівому куті рахунку на оплату за газ.

У разі якщо для споживача період попереднього фактичного споживання газу менше 12 місяців, планові місячні об’єми визначаються, виходячи з даних річного обсягу споживання по об’єктах з аналогічними газовими приладами і пристроями, категорією будинку.

Окремо треба зазначити, що сума рекомендованого платежу не враховує пільги та субсидії”.

За інформацією начальника управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Бердянської міської ради Наталі Токмань, несплата рекомендованої суми за грудень 2017 року, яка зазначена в квитанціях за послугу з газопостачання, не призведе до припинення призначеної житлової субсидії.

З будь-яких питань щодо сплати за газ можна звертатися за наступними телефонами:

061 28-08-104

067 00-76-104

Источник: https://bmr.gov.uа

0/5 (0 Reviews)
Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.
Thanks: Megamozok