У грудні буде вихідний на Різдво і дві робочі суботи за Новий рік

У грудні буде вихідний на Різдво і дві робочі суботи за Новий рік

Грудень подарує українцям додаткові вихідні, оскільки це передбачено статтею 73 Кодексу законів про працю, а також розпорядженням Кабміну «Про перенесення робочих днів у 2019 році». Таким чином, у грудні 2019 року середа 25 грудня буде вихідним днем, оскільки на цю дату припадає католицьке Різдво, яке теж святкується на державному рівні.

В Україні з 2017 року 25 грудня є офіційним вихідним днем. Верховна Рада України 16 листопада 2017 року ухвалила закон про оголошення вихідним 25 грудня. В Україні вихідним є і 7 січня, коли відзначають Різдво Христове за юліанським календарем (святкують Православна церква України, Російська і її підрозділи, зокрема в Україні УПЦ (МП), а також Грузинська, Сербська, Польська і Єрусалимська православні церкви; крім того, в Україні 7 січня святкує Різдво і Українська греко-католицька церква).

Крім того, неробочими днями будуть 30 грудня понеділок і 31 грудня вівторок. У зв’язку зі святкуванням Нового року-2020, щоб раціонально використати робочі дні, Кабмін вніс корективи в графік роботи державних установ – відпрацювання за понеділок 30 грудня перенесено на суботу 21 грудня, а за вівторок 31 грудня – на суботу 28 грудня.

«Таке перенесення сприятиме раціональному використанню робочих днів, завчасному плануванню працівниками свого відпочинку та дозвілля, не призведе до зменшення тривалості робочого часу впродовж року, а також не спричинить змін щодо фонду заробітної плати, обсягів виробництва, надходжень бюджетних коштів», – йдеться в розпорядженні Кабміну.

0/5 (0 Reviews)
Комментирование и размещение ссылок запрещено.
Thanks: Megamozok