Президент підписав закон, який забороняє обмежувати доступ громадян до узбережжя моря та інших водойм

Президент підписав закон, який забороняє обмежувати доступ громадян до узбережжя моря та інших водойм

Згідно із законом, не можна обмежувати або брати гроші за доступ громадян до узбереж морів, лиманів, заток, островів, берегів річок та інших водойм. За обмеження доступу до узбережжя передбачено штраф у розмірі 3,4–6,8 тис. грн для громадян та 6,8–11,9 тис. грн – для чиновників.
Президент Володимир Зеленський 19 листопада підписав закон №233-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування». Про це повідомила прес-служба глави держави. Закон Верховна Рада підтримала 29 жовтня.

Згідно із законом, не можна обмежувати або брати гроші за доступ громадян до узбереж морів, лиманів, заток, островів, берегів річок та інших водойм. Виняток становлять земельні ділянки, на яких розташовано гідротехнічні, гідрометричні та лінійні споруди, дитячі оздоровчі табори, санаторії й інші лікувально-оздоровчі заклади.

Зокрема, обмеження такого доступу людей до узбережжя морів, морських заток, лиманів і островів у внутрішніх морських водах в межах пляжної зони, а також до берегів річок, водойм і островів загального користування, крім передбачених законом випадків, тягне за собою накладення штрафу від 200 до 400 (3400-6800 грн) неоподаткованих податком мінімумів доходів для громадян і від 400 до 700 (6800-11 900 грн) неоподатковуваних податком мінімумів доходів – для посадових осіб. Повторні такі дії протягом року тягнуть за собою штраф від 400 до 700 неоподатковуваних податком мінімумів доходів для громадян і від 700 до 1000 – для посадових осіб (11 900-17 000 грн).

Також, відповідно до закону, обмеження доступу громадян (зокрема, шляхом встановлення огорож або інших конструкцій) до узбережжя водних об’єктів на земельних ділянках прибережних захисних смуг, що перебувають у користуванні юридичних або фізичних осіб, є підставою для припинення права користування такими земельними ділянками за рішенням суду.

Закон набуде чинності наступного дня після його офіційного опублікування, його запровадять у дію за три місяці. Протягом цього часу потрібно демонтувати конструкції, які перешкоджають доступу громадян до узбережжя морів, річок, водойм та островів.

0/5 (0 Reviews)
Комментирование и размещение ссылок запрещено.
Thanks: Megamozok