Олександр Пилипенко: «Міжнародний день людей похилого віку — це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь»

Олександр Пилипенко: "Міжнародний день людей похилого віку - це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь"

1 жовтня в Україні відзначається Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана. Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою від 26 вересня 1997 року № 1066 «Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку». Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.  З цього приводу розвопідає головний лікар Бердянського міського Центру здоров'я Олександр Пилипенко: 

У цей день світ говорить про проведені активні дії щодо захисту інтересів людей похилого віку, створення для них прийнятних умов життя, про невирішене у цій сфері. Чому важлива підтримка людей похилого віку?

 — Демографічна ситуація, при якій населення планети старіє швидше, ніж молодіє, турбує міжнародну спільноту. Надто важливою, на думку ООН, є потреба більш активного використання виробничого і творчого потенціалу тих, кому за 60. Завдяки цьому суспільство дає можливість особам пенсійного віку подолати складну психологічну межу старості, поставитися до неї як до особливого періоду життя, бути корисними і потрібними. Дбайливе ставлення до інвалідів, пенсіонерів, одиноких громадян – загальнодержавна справа. День людей похилого віку – це хороша нагода пильніше поглянути на проблеми літніх людей, а також засвідчити всенародну повагу ветеранам війни і праці, нашим батькам і матерям, старшим друзям, за чиїми плечима – нелегкі життєві дороги. Люди старшого покоління – джерело народної мудрості, а їх практичний життєвий досвід, невичерпна енергія та оптимізм – нерозривний місток, який з’єднує покоління.

— Чи володіємо ми цифрами стосовно кількості осіб похолого віку у Запорізькій області?

— В Запорізькій області станом на 01.01.2013 кількість осіб старше працездатного віку (60 років) складає 465 312. Кількість громадян, на яких поширюється дія Закону України  від 22.10.1993 № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» — 77 810 осіб (з них інвалідів Вітчизняної війни – 4202, учасників Вітчизняної війни – 53083, учасників бойових дій – 9 697 осіб, прирівняних за пільгами – 10 828.

— У який спосіб медицина підтримує людей, яким за 60?

 — З метою покращання та підтримки здоров’я літніх людей вченими-геронтологами та геріатрами був розроблений спеціальний реабілітаційний комплекс, до якого входять: зміна стереотипного ставлення до процесу старіння, прийняття пацієнтом свого віку, знання особливостей використання медикаментозних засобів для покращання соматичного стану, знання та уміння скласти особливий харчовий раціон, підтримання особистої гігієни та доброї фізичної форми. Особливої важливості набуває здоровий спосіб життя, здатний підтримати фізичне та психічне здоров’я, подовжити тривалість активного життя людини. Слід підкреслити, що з віком різко зростає не лише потреба у догляді та медичній допомозі, а й психологічній підтримці та соціальній захищеності. Адже виконання реабілітаційних заходів потребує від літньої людини віри в необхідність та ефективність лікувально-профілактичних заходів, енергії, сили волі, терпіння.

— Але кожна людина похилого віку мусить прагнути бути здоровим…

— Воля пацієнта є найважливішим елементом у реабілітації і пробудити та підтримати її у літньої людини – одне з головних завдань медичних та соціальних працівників, адже якість життя складається з 3 головних складових – здоров’я, фінансових можливостей та рольової функції у сім’ї та суспільстві. Включення до національного переліку пам’ятних дат Дня ветерана – це свідчення посилення уваги держави до потреб старшого покоління.  Цим суспільство ще раз нагадало людям про  їх обов’язок проявляти турботу щодо людей старшого покоління, посилити увагу до їхніх потреб. Адже ветерани зробили неоціненний внесок у становлення Української держави, зміцнення її економічного, культурного та інтелектуального потенціалу. Тож проявляти турботу про людей старшого покоління, забезпечувати їх добробут – відповідальний обов’язок органів влади, всього суспільства.

           

 

                                                                                              

0/5 (0 Reviews)
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.
Thanks: Megamozok