Народний депутат від фракції «Батьківщина» Лілія Гриневич: «Спільноти повинні тиснути. Освіта — це обов’язок держави».

Народний депутат від фракції «Батьківщина» Лілія Гриневич: «Спільноти повинні тиснути. Освіта - це обов’язок держави».

Вчора в конференц-залі Бердянського Державного педагогічного університеті понад 50 науковців, деканів факультетів, викладачів вишу зустрілися з депутатом Верховної Ради України, членом фракції «Батьківщина», головою Комітету ВР з питань науки та освіти Лілією Гриневич.

Депутата супроводжував Віктор Цуканов, депутат Бердянської міської ради. Коло питань, що обговорювалися на нараді стосувалися нового законопроекту про вищу освіту, співавтором якого є Лілія Гриневич.

Гриневич-2

Після короткотривалої вітальної зустрічі з проректором університету Володимиром Федориком Лілія Гриневич більше ніж півтори години  присвятила роз’ясненню положень нового законопроекту та відповідям на питання науковців вишу.

Конферец-зал

— Сьогодні у Верховній Раді зареєстровано три законопроекти про вищу освіту, — розповіла Лілія Гриневич. – Ми проаналізували, чому попередні законопроекти не доходили до логічного завершення. Відповідь на питання проста: вони лобіювалися групами, чиї інтереси були пов’язані з інтересами однієї людини.  Це не припустимо. Законопроект повинен гармонізувати інтереси всіх груп.

Лыман-2

Депутат ВР акцентувала увагу на тому, що на найближчі два десятиріччя ми обираємо систему вищої освіти, в зв’язку з тим  ми повинні зрозуміти, чого ми прагнемо: або ми хочемо законсервувати перспективу розвитку освіти в нашій державі, або відкрити простір для нового розвитку.

В ході дискусії також обговорювалися питання ЗНО та місце викладачів та науковців у сучасному суспільстві в порівнянні зі статусом їхніх колег у вишах Західної Європи та Сполучених Штатів Америки.

Конф-2

Торкнулися науковці і питання щодо спроби переписати підручники історії для середніх шкіл та рівня середньої освіти у нашої державі.

Лілія Гриневич залишила теплі відчуття після зустрічі з викладачами БДПУ та написала відгук у книзі відгуків університету.

 

0/5 (0 Reviews)
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.
Thanks: Megamozok