New York Times: надання зброї Україні як «смертельна помилка» США

Надання летальної зброї Україні може стати "смертельною помилкою" США, пише відомий американський експерт Майкл Кофман на сторінках New York TimesЕксперт вважає, що таке рішення може призвести до "непрямої війни з Москвою", у якій Вашингтон "не готовий перемогти"."Теоретично, допомога Україні викликає захоплення, але відсутність публічної дискусії та раптовість цього оголошення викликає занепокоєння. У той час, як озброєння Києва може виглядати легкою політичною перемогою, це може бути поганою політикою", — каже Кофман.

Він оцінює можливі плани Вашингтона надати Україні протитанкової зброї на 50 мільйонів доларів.

Експерт нагадує, що США вже надавали зброю та займались підготовкою поміркованої сирійської опозиції, але план був "непродуманим" та призвів до того, що Росія збільшила військову підтримку сирійському уряду.

У випадку з Україною, каже експерт, інтереси Кремля набагато більші, тож можна очікувати й сильнішої реакції.

Крім того, веде далі Кофман, надання протитанкових ракетних комплексів Javelin було б "несвоєчасним", адже за останні два роки не було великих наступальних дій Росії чи значної втрати території.

Втім, навіть якщо б Україна й отримала цю зброю, то, зважаючи на "величезну нерівність сил" між двома країнами, кілька протитанкових комплексів не змінили б ситуацію.

Тому експерт закликає Білий дім подумати перед тим, як посилати "сигнал" Москві, адже "в Кремлі є чимало охочих надіслати зворотній сигнал".

"Енергійна спроба надати ракети Javelin Україні насправді є політичним рішенням, яке б перетворило конфлікт між Росією та Україною у непряму війну між США та Росією.

Зрозуміло, що українці можуть мріяти про те, щоб Вашингтон долучився до конфлікту, але американське політичне керівництво має пам'ятати про національні інтереси.

"Замість [надання летальної зброї Україні] Вашингтону слід сконцентруватися на союзниках в НАТО", — пише Майкл Кофман на сторінках New York Times.

Источник: http://www.bbc.com/

0/5 (0 Reviews)
Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.
Thanks: Megamozok