Підсумки соціально-економічного розвитку м. Бердянськ за перше півріччя 2013 року

Нацбанк обязал банки конвертировать все переводы из-за рубежа в гривну

У першому півріччі 2013 року проводилася певна робота, спрямована  на забезпечення збереження позитивної динаміки показників соціально-економічного розвитку міста. У цілому стан соціально-економічного розвитку міста Бердянська у першому півріччі 2013 року характеризується наступними показниками.

Промислове виробництво

За перше півріччя 2013 року промисловими підприємствами перераховано до бюджетів усіх рівнів  33,1 млн.грн., або 21,0%  від загальної суми надходжень, у тому числі до державного бюджету – 21,7 млн.грн., міського бюджету – 11,4 млн.грн. (6,7 млн.грн. — прибутковий податок).

Виробництвом промислової продукції у місті займається 30 підприємств. Основними галузями є:  виробництво продуктів нафтоперероблення (40,0%), машинобудування (28,1%),  легка та харчова промисловість (15,0%), хімічна та нафтохімічна (3,3%), виробництво інших неметалевих виробів (1,6%), інші галузі виробництва (12,0%).

За січень-червень 2013 року обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) у відпускних цінах підприємств склав 841,0 млн. грн., що становить 91,5% до відповідного періоду 2012 року. У розрахунку на одну особу обсяг реалізованої промислової продукції склав 7067,6  грн.

Відбулося збільшення виробництва білизни постільної у 9 разів (6,3 тис.шт.), помп відцентрованих на 70,1% (818 шт.). Але зменшилося виробництво риби замороженої на 26,6% (1150,0 тонн), провідників електричних на напругу не більше 1000 В на 18,0% (5172 км), пари та води на 23,4% (126,0 тис.Гкал).

         Збільшення обсягів реалізованої продукції (робіт, послуг) відбулося на таких підприємствах, як: ТОВ “Склопластик”, ТОВ “Азовська кабельна компанія”, ТОВ “Південний завод гідравлічних машин”, ТОВ “ВКП “Азовенергомаш”, Бердянська виправна колонія-77, ТОВ ”Азовкабель-Донелектро”, ТОВ „Азовгідромаш”, ПрАТ ВО „Бердянський кабельний завод”, ПрАТ „ШТП „Гармонія”, Бердянське УВП УТОС, ТОВ „Бердянські ковбаси”.

 Обсяг зовнішньоторговельного обігу промислових підприємств склав 42,47 млн.дол. США, або 101,0 % до відповідного періоду 2012 року, у тому числі експорт — 23,56 млн. дол.США, (101,8% до рівня 2012 року),  імпорт — 18,91 млн. дол.США,  (100,0%).

Обсяг інноваційної продукції збільшився в 2,7 рази у порівнянні з відповідним періодом 2012 року та склав 42,9 млн.грн. за рахунок таких підприємств, як:  ТОВ “РУ НВП “Агрінол”, ПрАТ “Азовкабель”, Бердянська виправна колонія-77, ТОВ „Бердянські ковбаси”, ТОВ ”Азовкабель-Донелектро”.

Промисловими підприємствами вкладено інвестицій у сумі понад 36,0 млн. грн., які спрямовано на проведення заходів з капітального ремонту, придбання та модернізації основних засобів, розширення асортименту продукції та випуску  нових видів конкурентоспроможної продукції, розширення позицій промислових підприємств міста на внутрішніх та зовнішніх ринках, створення нових робочих місць.

         У промисловій галузі міста працює близько 5,0 тис.осіб. Забезпечено створення  нових робочих місць на таких підприємствах, як: ТОВ “РУ НВП “Агрінол”, ТОВ „НВО „Азов текнолоджі електрік”, ТОВ „Азовкабель-Донелектро”, ТОВ „Азовгідромаш”, ПрАТ „ВО „Бердянський кабельний завод”, ТОВ „Бердянські ковбаси”, ПАТ „Бердянський хлібокомбінат”.

          Спільно з БСПП (р) проводилися засідання з питань визначення різних питань розвитку промислової галузі. З метою обговорення питання підготовки кадрів (робочих спеціальностей) для роботи на промислових підприємствах міста заплановано у вересні-жовтні 2013 року провести спільне засідання керівників промислових підприємств та професійно-технічних навчальних закладів.

З метою відновлення позитивної динаміки промислового виробництва   ВАТ „Азовкабель”, ПАТ „Азмол”, Бердянський державний завод скловолокна   виконавчим комітетом підготовлено та направлено ряд листів до Фонду державного майна України, Господарського суду, Головного управління юстиції в Запорізькій області, голови облдержадміністрації щодо сприяння у вирішенні питань погашення боргів підприємств та відновлення їх роботи.

У квітні 2013 року підбито підсумки конкурсу “Краще підприємство для працевлаштування”, в якому брали участь такі промислові підприємства, як:  ПрАТ “Азовкабель”, ТОВ “Азовська кабельна компанія” та ПрАТ ВО “Бердянський кабельний завод”. Переможці конкурсу  нагороджені дипломами та пам’ятними подарунками.

Підприємства активно брали участь у виставкових заходах, як в Україні, так і за її межами. Виконкомом спільно з БСПП (р) організовано роботу щодо проведення 17 вересня на День міста промислової  виставки–ярмарки „Бердянськ-2013”, на якій планується представити широкий  асортимент споживчих товарів різних галузей виробництва місцевих товаровиробників.

Капітальні інвестиції  та енергозбереження

Очікуваний обсяг капітальних інвестицій підприємств та організацій усіх форм власності (в діючих цінах відповідних років) за перше півріччя 2013 року складе 125,3 млн. грн., які заплановано спрямувати на розширення асортименту продукції, проведення капітальних ремонтів та відновлення основних засобів на ТОВ “Азовська кабельна компанія”; проведення робіт з реконструкції ТОВ “РУ НПП “Агрінол” та ПАТ “Бердянський хлібокомбінат”; розробку та впровадження нових марок насосів ТОВ “Південний завод гідравлічних машин”; придбання основних засобів та їх модернізація у Бердянському морському торговельному порту; освоєння 3 нових лікувальних методик, що дозволить підвищити ефективність санаторного лікування хворих з серцево-судинними захворюваннями та хворих системними захворюваннями на ПрАТ “Приазовкурорт”, та інші об’єкти соціального та культурного значення міста.

З метою впровадження інвестиційної програми на засадах державно-приватного партнерства за участю приватних та комунальних підприємств, комерційних банків та міжнародних фінансових організацій рішенням виконавчого комітету Бердянської міської ради від 18.03.2013 № 108 затверджено Концепцію інвестиційної програми розвитку житлово-комунального господарства міста Бердянська на 2013-2015 роки.

Продовжується реалізація проекту  „Облаштування земельної ділянки для розміщення промислового підприємства у м. Бердянськ Запорізької області”. Приватним підприємством „Укрзем” розроблено проект землеустрою та погоджено з управлінням містобудування та архітектури виконкому. Наразі документація готується до погодження з територіальним органом Державного агентства земельних ресурсів України. Після отримання погодження проект землеустрою буде винесено на затвердження сесії Бердянської міської ради.

У квітні 2013 Бердянськ відвідала робоча група науково-дослідного інституту будівельного виробництва Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, яка отримала весь необхідний пакет вихідної документації для розробки ТЕО проекту тепломодернізації двох мікрорайонів міста та модернізації джерел теплопостачання.

Проходить процедуру затвердження Віце-прем'єр-міністром України Вілкулом О.Ю. попереднє ТЕО Національного проекту “Теплий дім”,  після чого ТЕО державне підприємство “Теплий дім” планує  розробити інвестиційний проект  та залучити іноземні інвестиції для його реалізації.

У 2013 році в м. Бердянськ реалізуються 6 проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій, які спрямовані на тепломодернізацію будівель бюджетної сфери.

Для участі у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм місцевого самоврядування підготовлено та надано 6 проектів на адресу Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні, які на сьогодні знаходяться на розгляді Ради конкурсу.  

Рішенням виконавчого комітету Бердянської міської ради від 10.06.2013 № 218 затверджено Програму з енергозбереження та підвищення енергоефективності на території міста Бердянська на 2013-2017 роки, яка містить стратегічні пріоритети розвитку енергозбереження у житлово-комунальному та бюджетному секторах та перелік рекомендованих інвестиційних проектів загальною вартістю 98,1 млн.грн.

Будівництво та реконструкція об’єктів соціально-культурної сфери та інфраструктури

За перше півріччя 2013 року обсяг будівельних робіт склав 12,9 млн. грн., або 82,7% до рівня 2012 року (2,5% до загального обсягу по області).

На 2013 рік  на проведення робіт з будівництва, реконструкції  та капітального ремонту об’єктів соціально-культурної сфери та інфраструктури по управлінню капітального будівництва, реконструкції та технічного нагляду виконкому за рахунок коштів міського бюджету заплановано 6,7 млн. грн., станом на 01.07.2013 року освоєно 4,7 млн.грн., або 70,1%.

Розроблено проектно-кошторисну документацію на будівництво водоводу  по вул. Калініна; водопроводу та водовідведення по вул. Макарова; реконструкцію  І-го поверху будівлі пл.І Бердянської ради, 2 для створення Центру надання адміністративних послуг (Єдине вікно).

         По об'єктах освіти розроблено проектно-кошторисну документацію та виконуються роботи з капітального ремонту покрівель, сантехнічних мереж, системи опалення  ЗОШ №№ 2, 4, 6, 13, 21; гімназій № № 1, 3;  ДНЗ №№  28, 33, 37; міського відділу освіти.

         По об'єктах відділу культури виконується капітальний ремонт покрівлі бібліотеки № 7 по вул. Піонерській, 51а; розроблено проектно-кошторисну документацію  на капітальний ремонт  будівлі міського Палацу культури.

Продовжуються роботи  з реконструкції кардіологічного корпусу міської лікарні, капітального ремонту ДЮСШ по  вул. Горбенко, 29.

    До кінця 2013 року за рахунок коштів бюджету розвитку планується  продовжити роботи з укріплення Бердянської коси  (І етап, 1,5 км); будівництва водоводу по вул. Калініна;  розробки проектно-кошторисної  документації та експертизи проектів на  будівництво, капітального ремонту об’єктів відділів культури, освіти та житлово-комунальної сфери.

Містобудування та управління земельними ресурсами

З метою забезпечення  реалізації державної політики у містобудівній сфері  та управлінні земельними ресурсами:

проведено громадські слухання із розгляду проекту регуляторного акта “План зонування території міста Бердянська”, який  затверджено рішенням тридцять восьмої сесії Бердянської міської ради VI скликання від 31.05.2013 №27;

 затверджено Положення про земельні торги в м. Бердянськ, що сприятиме подальшому забезпеченню мешканців міста ділянками під забудову житловими садибними будинками, визначенню місць для нового будівництва багатоповерхових житлових будинків, соціального житла, для будівництва підприємств та установ обслуговування, для проведення земельних аукціонів, розвитку комплексу інфраструктури району та міста;

скориговано Комплексну схему розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Бердянськ, із затвердженням її у новій редакції (рішення виконавчого комітету Бердянської міської ради від 08.06.2013 №243);   

затверджено “Порядок проведення переобладнання і перепланування житлових та нежитлових приміщень у житлових будинках, нежитлових та допоміжних приміщень, житлових кімнат у гуртожитках у м. Бердянськ” у новій редакції (рішення виконавчого комітету Бердянської міської ради від 18.03.2013 № 122);

затверджено Програму з впровадження заходів щодо збереження, охорони, відтворення та раціонального використання земельних ресурсів міста Бердянська на 2011 — 2015 роки, яка передбачає розробку детальних планів забудови житлових кварталів з метою упорядкування території, визначення ділянок для розміщення садибної забудови в різних районах міста (рішення сесії Бердянської міської ради VI скликання від 31.01.2013 № 60);

проведено обстеження житлового фонду центральної частини міста щодо можливості влаштування пандусів до багатоповерхових житлових будинків для забезпечення виконання Плану міських заходів на 2011-2015 роки щодо створення безперешкодного життєвого середовища для маломобільних груп населення. 

Житлово-комунальне господарство

          На 2013 рік для проведення робіт з капітального, поточного ремонту та утримання об’єктів  міського благоустрою передбачено 13,5 млн. грн. за рахунок коштів міського бюджету, у тому числі 3,4 млн. грн. – капітальний ремонт; 6,4 млн.грн. — поточний ремонт та утримання; 3,7 млн.грн.  — кредиторська заборгованість за 2012 рік. Станом на 01.07.2013 року  виконано робіт на суму  4,0 млн.грн. (29,6%).

         Так, КП „Міськсвітло” проведено роботи з капітального, поточного ремонту та утримання  мереж зовнішнього освітлення у всіх мікрорайонах міста, технічного обслуговування світлофорних об'єктів, заміни та встановлення дорожніх знаків. Витрати склали 1334,6 тис. грн.

КСП „Зеленгосп” проведено роботи з капітального, поточного ремонту та  утримання зелених насаджень — 813,3 тис. грн.

КП „Ритуал” виконано роботи з утримання кладовищ — 314,6 тис. Грн.

         ТОВ “Гром” проведено роботи з дератизації території кладовищ №№1, 2 на суму 30,4 тис.грн.

         КУ “Бердянська профдезінфекція” проведено роботи по боротьбі з комарами на території прісних водоймів у місцях виплоду лічинки комару на території Коси, Макорт загальною площею 3,05 га.

Витрати на зимове утримання доріг за рахунок коштів міського бюджету склали 72,6 тис. грн.

Нанесено дорожньої розмітки на суму 59,0 тис. грн.

Придбано обладнання для створення системи відеонагляду за об'єктами благоустрою на загальну суму 200,8 тис.грн.

На виконання Програми “Питна вода м. Бердянськ” передбачено 783,0 тис.грн. за рахунок коштів місцевого та обласного бюджетів. Станом на 01.07.2013 року виконано проектні роботи та експертизу проекту по капітальному ремонту ділянок водоводу В-1, самопливного водоводу В-4, напірного трубопроводу від КНС №8 в бік вул. Промислової на суму 314,4 тис. грн. за рахунок коштів міського бюджету.

Управлінням комунального господарства виконкому спільно з Державним агентством екологічних інвестицій України та іспанською фірмою “HERA TRATESA” на полігоні твердих побутових відходів (ТПВ) м. Бердянськ заплановано реалізацію проекту “Збір та утилізація біогазу на діючому полігоні ТПВ м. Бердянськ”, яким передбачено мінімізувати негативний вплив полігону на навколишнє природне середовище шляхом збору та утилізації біогазу  та сприяти виконанню Україною зобов’язань сторони Кіотського протоколу до Рамкової Конвенції ООН про зміну клімату щодо зменшення викидів парникових газів в атмосферу. Електроенергію, отриману в результаті утилізації звалищного газу в когенераційній установці, можливо направляти на власні потреби міста (без використання мереж ВАТ “Запорiжжяобленерго”). Вартість проекту — 11,2 млн.грн.за рахунок коштів державного бюджету.

У 2013 році на виконання заходів Програми з фінансування капітального ремонту житлово-комунального комплексу міста заплановано 2,0 млн.грн. за рахунок коштів міського бюджету. Станом на 01.07.2013 року виконано робіт на загальну суму 388,1 тис.грн. за рахунок коштів міського бюджету, а саме: експертно-технічне діагностування 64 ліфтів — 128,0 тис.грн.; виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт 51 ліфта та системи диспетчеризації 27 ліфтів — 39,5 тис.грн.; капітальний ремонт 6 ліфтів — 189,8 тис.грн.; проведено експертизу 25 проектів на встановлення приладів обліку холодного водопостачання — 24,8 тис.грн.; виконано проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт стін житлових будинків №№4, 6 у Військовому містечку — 6,0 тис.грн.

У місті створено 5 ОСББ  на базі 8 житлових будинків. Станом на 01.07.2013 року функціонує 136 ОСББ, які поєднують 187 житлових будинків.

 Рішенням виконавчого комітету від 11.12.2012 №520 встановлено нові тарифи на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, які  введено в дію з 01.01.2013 року. Тарифи розраховано та встановлено по кожному будинку згідно з вимогами чинного законодавства. Надання послуг за новим тарифом надає змогу житлово-експлуатаційним підприємствам беззбитково здійснювати діяльність та надавати населенню якісні послуги.

За січень-червень 2013 року населенню до сплати за житлово-комунальні послуги нараховано 71,2 млн. грн., з яких фактично оплачено — 72,7 млн. грн. Рівень  оплати склав 102,2%. Станом на 01.07.2013 року заборгованість населення з платежів складає 31,3 млн. грн., що на  1,5 млн. грн. менше, ніж на 01.01.2013 року.

Місто Бердянськ брало участь у третьому етапі конкурсу „Населений пункт найкращого благоустрою і підтримання громадського порядку”, де посіло третє місце.

Транспорт та зв'язок

У звітному періоді перевезено 166,2 тис. тонн вантажів, що в 7,5 раз більше рівня 2012 року. Автомобільним транспортом перевезено 6232,1 тис. пасажирів  (103,4% до відповідного періоду 2012 року).

Функціонує 19 автобусних маршрутів загального користування, на яких працює 123 транспортних засоби.

У період курортного сезону з метою організації перевезення пасажирів до місць масового відпочинку громадян функціонує 10 тимчасових міських автобусних маршрутів загального користування, на яких працювало від 33 до 42 транспортних засобів в залежності від збільшення пасажиропотоку.

Здійснювались перевезення пасажирів до садово-городніх товариств, оптимізовано дачні маршрути, кількість рейсів та дачних днів у порівнянні з минулим роком не зменшилась.

Забезпечено продовження роботи щодо введення в дію диспетчерської служби, яка передбачає організацію автоматизованої системи управління з використанням системи глобального позиціювання GPS для контролю руху пасажирського транспорту, що дасть змогу оперативного реагування на порушення графіків та інтервалів руху.

У серпні 2013 року заплановано проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування, до участі в якому приватними перевізниками придбано 12 автобусів для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, оновлено рухомий склад у кількості 29 одиниць та проводяться заходи з оновлення транспортних засобів відповідно з інвестиційними зобов'язаннями перевізників.

Одним із основних бюджетонаповнюючих підприємств міста є Бердянський морський торговельний порт. Підприємством проводиться робота із залучення нових вантажопотоків, додаткових понадпланових обсягів вантажів. За перше півріччя 2013 року обсяг інвестицій склав 5,14 млн. грн.  та збільшився майже у 2,5 рази у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Інвестиції направлено на придбання  основних фондів, модернізацію основних засобів, придбання інших необоротних матеріальних активів. Проводиться робота щодо узгодження Генерального плану перспективного розвитку  підприємства з подальшим визначенням пріоритетних напрямів.

Станом на 01.07.2013 року ПАТ “Укртелеком” встановлено 33421 основний телефонний апарат. Послуги проводового мовлення здійснюють 6020 радіоточки. У місті функціонує 24 таксофони.

Підприємницька діяльність та споживчий ринок

Станом на 01.07.2013 року в місті зареєстровано 13054 суб’єкта  господарювання, у тому числі: юридичних осіб —  2465, фізичних осіб -10589.

         З метою підтримки та виконання основних вимог Національної програми сприяння розвитку малого підприємництва затверджено Комплексну програму розвитку малого підприємництва у м. Бердянськ на 2013-2014 роки (рішення виконкому від 18.03.2013 № 109), яка спрямована на регулювання та розвиток підприємницької діяльності на території м. Бердянськ.

         Розроблено проект рішення Бердянської міської ради „Про затвердження Концепції виставково-ярмаркової діяльності в м. Бердянськ”, який встановлює чіткі  вимоги щодо організації та проведення  виставково-ярмаркових заходів на територіях або в приміщеннях комунальної та приватної власності міста Бердянська, та який підготовлено на затвердження сесії міської ради, що відбудеться у вересні 2013 року.

         З метою профілактики злочинних посягань і правопорушень на об’єктах торгівлі та сфери послуг, збереження чужої власності та життя і здоров’я громадян, захисту прав та інтересів суб’єктів господарювання рішенням виконкому від 12.02.2013 №61 внесено зміни до “Порядку погодження режиму роботи об’єктів торгівлі та сфери послуг на території   м. Бердянськ” (рішення виконкому від 14.02.2012 №45 ) про необхідність забезпечення на об’єктах бізнесу встановлення камер відеоспостереження та/або “тривожної кнопки”.  Управлінням економіки видано 188 Погоджень режиму роботи об’єктів торгівлі та сфери послуг на території м. Бердянськ.

Робочою комісією з обстеження об'єктів сезонної торгівлі та сфери послуг на території м. Бердянськ у звітному періоді проводились обстеження сезонних об'єктів торгівлі та сфери послуг на предмет додержання законодавства у сфері захисту прав споживачів та правил торгівлі. У звітному періоді проведено 7 засідань Координаційної ради по сприянню розвитку  малого і середнього підприємництва та з питань захисту прав споживачів, розглянуто 53 питання.

На  виконання  заходів Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава” проведено певну роботу щодо удосконалення та функціювання  в оновленому форматі Центру з надання адміністративних послуг “Єдиний офіс”, який розпочав свою роботу з 03.06.2013 року. На сьогодні Центром надається 61 послуга дозвільного характеру 11 дозвільними установами. За перше півріччя 2013 року до відділу звернулося 3480 суб'єктів господарювання, яким надано 3003 дозвільних документа або роз'яснення щодо неможливості отримати документи дозвільного характеру. Для підприємств та організацій, що надають дозвільні послуги, проведено семінар “Забезпечення якості надання дозвільних послуг суб'єктам господарювання” в рамках Проекту розробки та впровадження публічної політики в Україні “PRISM” .

         Ситуація на споживчому ринку міста залишається стабільною.

З метою стримування зростання цін з використанням усіх наданих чинним законодавством важелів, проведено 25 моніторингів цінової ситуації на продовольчих ринках та в торговельній мережі міста.  Дієвим інструментом стабілізації цін  на продовольчі товари стало проведення протягом першого півріччя 28 ярмарків  місцевих та сільськогосподарських виробників, на яких реалізовано 3,98 тонн овочів та фруктів; 14,8 тонн круп та цукру, тощо.

Відділом підприємницької діяльності та захисту прав споживачів розглянуто 504 звернення громадян. За неякісні товари і надані послуги споживачам повернуто 36,3 тис. грн., у 168 випадках виконано  ремонт неякісних товарів, у  58 випадках здійснено заміну неякісного товару на якісний, надано 156 консультацій з роз'яснення законодавства у сфері захисту прав споживачів. 

З метою  вивчення основ Закону України „Про захист прав споживачів” у  п'яти  навчальних закладах міста (ЗОШ №№ 6 ,7, 9, 20, гімназія №3) проведено курс лекцій „Основи споживчих знань”.

         Бюджет

За 6 місяців 2013 року до загального фонду міського бюджету міста надійшло власних надходжень 61,65 млн. грн., (101,6% від запланованого обсягу), у т.ч. податку з доходів фізичних осіб – 41,4 млн.грн. (99,1%), плати за землю – 16,5 млн.грн. (103,6%), місцевих податків і зборів – 1,2 млн. грн. (107,9%), орендної плати за користування майном, що перебуває у комунальній власності — 1,8 млн.грн. (120,3%). Порівняно з першим півріччям 2012 року надходження зросли на 1543,2 тис. грн., або на 2,6%.

 До міського бюджету протягом січня-червня 2013 року надійшло дотацій з державного бюджету  43,1 млн. грн. (96,1% від запланованого); субвенцій на фінансування пільг, субсидій, виплату соціальної допомоги сім’ям з дітьми, дітям-інвалідам та малозабезпеченим сім’ям – 57,6 млн.грн., або 94,3%.

До спеціального фонду бюджету надійшло 13,9 млн.грн., у тому числі до бюджету розвитку — 8,1 млн.грн.

Видатки загального фонду бюджету за перше півріччя 2013 року склали 183,6 млн.грн., або 87,8% від плану. За функціональною структурою видатки спрямовано: на освіту – 63,7 млн.грн., охорону здоров’я – 38,8 млн.грн., культуру – 7,1 млн.грн., фізичну культуру і спорт – 2,1 млн.грн., органи місцевого самоврядування – 10,8 млн.грн., соціальний захист та соціальне забезпечення – 56,2 млн.грн. Загалом на зазначені цілі спрямовано 178,7 млн.грн., або 97,5% видатків бюджету.

         Забезпечено постійний моніторинг питомої ваги надходжень до бюджетів усіх рівнів у розрізі секторів економіки міста. Так, у першому півріччі 2013 року підприємствами та організаціями міста сплачено податків на суму 157,3 млн.грн., у тому числі до державного бюджету – 72,9 млн.грн. (46,3%), до міського – 84,4 млн.грн. (53,7%). У порівнянні з першим півріччям 2012 року загальні надходження збільшилися на 10,5 млн.грн., у тому числі до державного бюджету – на 5,1 млн.грн., до міського бюджету —  на 5,5 млн.грн.

У міському бюджеті 65,3% надходжень складає податок з доходів фізичних осіб, сума якого у першому півріччі 2013 року склала 55,1 млн.грн., що на 1,2 млн.грн. більше відповідного періоду 2012 року.

Загальна річна сума державних коштів, запланована розпорядниками бюджетних коштів Бердянської міської ради у звітному періоді для закупівель, становить 51076,2 тис. грн. За результатами проведення закупівель укладено договори на загальну суму 49967,3 тис. грн.

У  1 півріччі 2013 року у торгах взяли участь 128 учасників, з яких 80 визнано переможцями. Сума економії державних коштів внаслідок проведення процедур закупівель склала 1,1 млн.грн., або 2,2% від очікуваної вартості закупівель.

         Ринок праці та зайнятість населення

   Рішенням тридцять дев’ятої сесії  міської ради VI скликання від 12.07.2013 №26  затверджено Програму зайнятості населення міста Бердянська на період до 2017 року.  Одним з пріоритетних завдань Програми залишається створення нових робочих місць. Так, протягом 1 півріччя 2013 року створено 2055 нових робочих місць (64,2% до запланованого), у т.ч. юридичними особами — 328  місць, фізичними особами –  1427 місць.

За сприянням міського центру зайнятості працевлаштовано 2286 осіб, що на 2,9% більше, ніж за відповідний період 2012 року. Пройшли перепідготовку та підвищення кваліфікації 720 безробітних, з них  закінчили навчання 706 осіб, 661 особа працевлаштована.

За січень-червень 2013 року 13 безробітних одержали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності на загальну суму 96,5 тис.грн. та відкрили власну справу після закінчення цільових курсів з основ підприємництва.

Разом з тим, ще залишається проблема заборгованості із виплати заробітної плати. Так, станом на 01.07.2013 заборгованість із заробітної плати  по м. Бердянськ склала 13,5 млн.грн., у т.ч. 8,9 млн.грн. (65,7%) — по економічно активних підприємствах; 4,6 млн.грн. (34,3%) — по підприємствах банкротах.

         У місті проводиться цілеспрямована робота з легалізації зайнятості, підвищення рівня оплати праці та погашення заборгованості. За перше півріччя проведено:

       — 6 комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (запрошено 63 керівника, заслухано — 21). У повному обсязі погасили заборгованість: ПП“БудтехнокомБердянськ”, ТОВ“Азовекспресбуд”, ОК“Авіатор”, ПМП “Самат”, ТОВ “Фенікс”, КШЕП. Зменшили заборгованість ПАТ “Бердянськсільмаш”, ПП “Альянсзернотрейд”. Найбільший боржник — ПАТ“Азмол”;

      —  2 наради з питань підвищення рівня заробітної плати, на які запрошено керівників 77 підприємств (на 200 осіб зменшилася чисельність працівників, які отримували зарплату менше мінімальної (1147,0 грн.);

         —  65 перевірок суб'єктів господарювання, матеріали по 46 направлено до територіальної державної  інспекції з питань праці у Запорізькій області;

—  36 семінарів спільно з міським центром зайнятості  із суб'єктами господарювання щодо роз'яснення норм законодавства.

З метою легалізації заробітної плати і забезпечення її виплати на рівні не нижче встановленого законодавством мінімуму, обстежено 47 суб’єктів підприємницької діяльності, виявлено 15 порушень  трудового законодавства. За результатами обстежень проведено 11 документальних перевірок.

         Слід зазначити, що за підсумками проведеної роботи кількість підприємств, які  мають середню заробітну плату менше мінімальної, протягом року зменшилась на 28 та склала 234.  Середньомісячна  заробітна плата 1 штатного працівника по місту за січень – березень 2013 року  зросла на 6,8% у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року та склала 2216,35 грн.

Соціальний захист

Продовжено роботу щодо соціального захисту ветеранів війни та праці, інвалідів, громадян, постраждалих від Чорнобильської катастрофи, багатодітних сімей, дітей-сиріт та інших малозабезпечених верств населення, яка спрямована на створення гідних умов їх життя, забезпечення   інтересів, прав і потреб.

Програмою муніципальної підтримки  малозабезпечених сімей міста на 2013 рік в міському бюджеті передбачено фінансування у сумі 606,9 тис. грн. Станом на 01.07.2013р. профінансовано 304,9 тис. грн. (50,2% від запланованого), у тому числі  на надання  матеріальної допомоги 174 мешканцям міста – 154,6 тис. грн.; забезпечення 8 ветеранів Великої Вітчизняної війни слуховими апаратами   — 5,0 тис. грн.

Розмір субвенцій з державного бюджету на реалізацію заходів державних програм щодо забезпечення  пільг, житлових субсидій, виплату державних допомог та компенсацій  мешканцям міста склав 58,7 млн. грн., що на 7,6 млн. грн. більше рівня 2012 року.

         На виконання обласної Програми муніципальної підтримки малозабезпечених громадян із числа ветеранів війни, праці, інвалідів, інших соціальних верств населення “Назустріч людям” на 2011-2014 роки надано грошову допомогу 93 учасникам Великої Вітчизняної війни у розмірі 500,0 грн. кожному на загальну суму 41,5 тис.грн. за рахунок коштів обласного бюджету.

         На виконання заходів Програми соціального захисту дитячого та дорослого населення м. Бердянськ  в галузі стоматологічного обслуговування (рішення тридцять третьої сесії міської ради VI скликання від 31.01.2013 №18) безоплатне зубопротезування  пройшло 235 осіб на суму 182,2 тис.грн. за рахунок коштів міського бюджету.

КУ “Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)” забезпечувало обслуговування 690 громадян, які значно втратили рухову активність і відносяться до маломобільних груп населення. Зроблено 33,4 тис. відвідувань та надано 209,2 тис. різних видів соціальних послуг.

Населення

 Станом на 01.06.2013 року чисельність наявного населення склала 119,0 тис. осіб, у тому числі міського -115,9 тис. осіб, сільського – 3,1 тис. осіб.

 Протягом січня-травня 2013 року народилось 422 особи, що на 6 осіб більше, ніж у минулому році. Рівень народжуваності склав 8,3 особи на 1000 наявного населення.

Кількість померлих склала 702 особи, що на 29 осіб менше, ніж у  2012 році.

Рівень смертності склав 14,3 осіб на 1000 наявного населення. Рівень смертності перевищив народжуваність  у 1,7 рази.

У січні — травні 2013 року до міста прибуло 478 осіб, що на 73 особи більше, ніж у  2012 році, вибуло – 367 осіб (на 38 осіб менше).

Курортно-туристична сфера

Рішенням виконавчого комітету Бердянської міської ради від 18.03.13 № 115  затверджено План заходів щодо підготовки до літньо-оздоровчої кампанії та проведення курортного сезону 2013 року.

Реалізуються заходи щодо організації безпечного відпочинку (рішення виконавчого комітету від 09.04.2013 № 146) в частині виконання вимог СЕС, добровільної сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання) і харчування, забезпечення медичного страхування відпочивальників, тощо. Працювала комісія з обстеження готовності оздоровчих закладів (65 закладів повністю оформили документи).

Розпочали роботу 97 санаторно-курортних та оздоровчих закладів (6 санаторіїв, 13 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, 78 баз відпочинку).  

         Згідно з Програмою розвитку курортно-туристичної зони та туризму в місті Бердянську на 2012 — 2016 роки, планом підготовки та проведення курортного сезону  представники санаторно-курортних, оздоровчих та готельних закладів, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, ГО “Бердянськ — Курорт” брали участь у ХІХ Міжнародній туристичній виставці “Україна. Подорожі. Туризм.” (м. Київ), 11 Міжрегіональній спеціалізованій туристичній виставці “Відпочинок. Туризм. Курорт.” (м. Запоріжжя), де розповсюджувались рекламні матеріали оздоровчих закладів, путівник по місту Бердянську “Отдыхай!”.

         З 19 — 21 квітня 2013 року проходила ІІ міська спеціалізована туристична виставка-ярмарок “Твоё лето в Бердянске”, у якій брали участь 57 учасників з Донецька, Києва, Харкова, Одеси, Маріуполя, Мангуша, Запоріжжя, Дніпропетровська та інші.

         Проведено роботу з розміщення бігбордів на Київській окружній трасі та на автошляхах у напрямках Київ — Одеса, Бориспіль — Дніпропетровськ.

         На сайті Бердянської міської ради оновлено інформацію щодо санаторно-курортних, оздоровчих та готельних закладів, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, тощо.   

Працює „гаряча” телефонна лінія з питань підготовки та проведення курортного сезону.

До міського бюджету надійшло 110,3 тис.грн. туристичного збору, що становить 128,1% до відповідного періоду 2012 року.

Соціальна сфера

У звітному періоді забезпечено функціонування закладів охорони здоров’я, освіти, культури, фізкультури та спорту.

У першому півріччі 2013 року фінансування  галузі „Охорона здоров’я” з міського бюджету склало 38,8  млн.грн., або 104,0% до рівня 2012 року.

На виконання плану заходів Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки створено КУ “Бердянський центр первинної медико-санітарної допомоги” Бердянської міської ради, яку 24.05.2013 року зареєстровано, як юридичну особу.

Проведено заходи, спрямовані на вирішення завдань поліпшення стану здоров’я населення, забезпечення зміцнення матеріально-технічної бази галузі охорони здоров’я. За рахунок власних надходжень придбано сучасне медичне обладнання на суму 14,8 тис. грн., а саме: електрокардіограф, 2 юлайзера (інгалятор), пристрій для спалювання голок та деструктуризації шприців.

У звітному періоді розпочато роботу з реалізації проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій, а саме: капітальний ремонт будівлі полового будинку та дитячої поліклініки з утепленням фасадів, покрівлі, заміною вікон загальною вартістю 9,9 млн.грн.

Продовжуються роботи з реконструкції кардіологічного корпусу міської лікарні, вартість робіт за перше півріччя 2013 року склала 581,8 тис.грн. за рахунок коштів міського бюджету.

 

У першому півріччі 2013 року фінансування  галузі „Освіта” з міського бюджету склало 63,7 млн.грн, або 111,6% до рівня 2012 року.

         Мережа загальноосвітніх навчальних закладів у 2013 році за кількістю, змістом та формами навчання достатня для забезпечення доступності освіти для населення міста і диференційована для дітей з різними потребами та  можливостями до навчання.

         У рамках виконання Програми розвитку освіти міста 71 учень  загальноосвітніх закладів брав участь у шкільних, міських та обласних Всеукраїнських олімпіадах,  переможцями стали 38 учнів (53,5%).

         За підсумками 2012-2013 навчального року  з 1337 випускників 43 отримали медалі (4-срібні та 39 — золотих).

         За рахунок гуманітарної допомоги ЗОШ №7 отримано комп'ютерний клас (13 комп'ютерів).

         У рамках участі у І Національному проекті “Відкритий світ” з метою створення інформаційно-комунікаційної освітньої мережі національного рівня гімназією № 1 “Надія” отримано 5 мультимедійних інтерактивних комплексів (інтерактивні та маркетні дошки, мультимедійні проектори, сертифіковане програмне забезпечення, 12 ноутбуків, 30 нетбуків, 30 планшетів).

         У звітному періоді проведено конкурс педагогічної майстерності “Вихователь року”, дитячої творчості “Бердянські кнопочки”, спортивний фестиваль для дітей дошкільного віку “Гармонія руху”.

         З метою вирішення проблеми забезпечення достатньої кількості дошкільних навчальних закладів до комунальної власності територіальної громади міста Бердянська передано будівлю дошкільного навчального закладу №15 (колишній власник -ПАТ “Завод “Прилив”), вирішуються питання  щодо подальшого  використання об'єкту. Також, виконавчим комітетом ведуться перемовини з Державним підприємством “Управління по експлуатації адмінбудівель податкових органів у Запорізькій області” щодо передачі до територіальної громади міста комплексу будівель колишнього ДНЗ №29, що надасть можливість забезпечити місцями 100 дітлахів.

У звітному періоді проведено капітальний ремонт покрівель ДНЗ №37 “Пізнайко”, частково відремонтовано покрівлю ДНЗ №34 “Оленка” на загальну суму 131,1 тис.грн. за рахунок коштів міського бюджету.  З метою підготовки до початку нового навчального 2013-2014 року  в БСШ №16 та ДНЗ №25  проводяться роботи щодо заміни віконних блоків, утеплення фасадів та покрівлі в рамках проектів теплової санації об'єктів бюджетної сфери.

         Станом на 10.07.2013 року 28 закладів освіти (74%) мають підписані акти готовності до опалювального сезону.

 

У першому півріччі 2013 року фінансування  галузі „Культура” з міського бюджету склало 7,1 млн.грн., або 114,5% до рівня 2012 року.

У рамках реалізації Програми муніципальної підтримки проведення міських культурно-мистецьких заходів на 2013 рік проведено 80 культурно-мистецьких акцій, забезпечено якісне проведення дозвілля для 128680 гостей та мешканців міста, що на 6800 осіб більше, ніж за аналогічний період 2012 року.

До участі у суспільно-масових заходах залучено понад 170 колективів художньої самодіяльності та клубних формувань міста.

З метою подальшого розвитку та популяризації професійної, самодіяльної творчості проведено 9 фестивалів, серед яких міський  фестиваль народної творчості “Зорецвіт”, театралізоване фестиваль-свято до Дня працівників культури і аматорів народної творчості “Золотий Орфей”, фестиваль-чемпіонат  зі спортивного бального танцю „Бердянський бриз”, Всеукраїнські фестивалі східного танцю „Кубок Азовського моря”,  Міжнародний дитячий конкурс творчості та національного костюму „Кришталева корона Росії в Бердянську”, Перший фестиваль творчості для молоді й  юнацтва “Зірки Азову” та інші.

Творчими колективами міста проведено  13 творчих концертів на сцені біля ТЦ скверу “Дельмар”.

         На виконання  заходів Програми муніципальної підтримки проведення культурно-мистецьких заходів у першому півріччі 2013 року фактично  профінансовано  12,1 тис.грн.  за рухунок коштів міського бюджету.

 

У першому півріччі 2013 року фінансування галузі „Фізкультура та спорт” з міського бюджету склало 2,1 млн.грн, або 105,0% до рівня 2012 року.

 На виконання заходів Програми розвитку фізичної культури та спорту м. Бердянськ на 2013 рік  забезпечено учбово-спортивну підготовку та участь у змаганнях обласного, всеукраїнського та міжнародних рівнів МБК „Чайка”, футбольного клубу „Бердянськ”, ДЮСШ відділу сім’ї, молоді та спорту та ДЮСШ відділу освіти, Шахово-шашкового клубу, Бердянської громадської організації „Клуб Боксу Бердянськ” та інших. Фінансування зазначених заходів склало 44,8 тис.грн.

У рамках реалізації заходів Програми  розвитку фізичної культури та спорту в м. Бердянськ на 2013 рік забезпечено проведення:

— учнівських та студентських спартакіад з 15 видів спорту;

— міських масових фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів, спартакіад, фестивалів з 20 видів спорту;

— роботи позашкільних закладів у мікрорайонах міста.

Згідно з Програмою соціального ставлення та розвитку молоді в м.Бердянськ на 2013 рік проведено 17 заходів на загальну суму 39,7 тис.грн. за рахунок коштів міського бюджету, а саме: молодіжне свято до Дня закоханих, сімейний фестиваль, історико-топографічний турнір, свято до Дня перемоги “Олімпійське літо”, фестиваль “Рок-дихання 2013” до Дня молоді та інше. До кінця року планується проведення ще 18 заходів.

Внутрішня та регіональна політика

        Рішенням тридцять дев'ятої сесії міської ради VI скликання від 12.07.2013 №10  затверджено Стратегію розвитку м. Бердянськ на період до 2017 року, у якій визначено пріоритетні напрямки розвитку міста та розроблено 63 потенційних проекти, з визначенням конкретних термінів, виконавців та джерел фінансування.

         Проведено моніторинг показників оцінки результатів діяльності за  перше  півріччя 2013 року  згідно з розпорядженням міського голови від 01.02.2013 № 38-р „Про проведення моніторингу показників оцінки результатів соціально-економічного розвитку м. Бердянськ”.

Підбито підсумки виконання пріоритетів, заходів та завдань Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Бердянськ за перше півріччя 2013 року, яку розроблено з урахуванням заходів Програми економічних реформ на 2010-2014 роки „Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, соціальних ініціатив Президента України.

На виконання ключових  положень Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава” підготовлено розпорядження міського голови  від 07.02.2013 № 47-р “Про організацію виконання протокольних доручень голови Запорізької облдержадміністрації”, яким передбачено виконання основних  завдань Програми економічних реформ.

У червні 2013 року виконавчий комітет успішно пройшов процедуру другого зовнішнього наглядового аудиту системи менеджменту якості, який проводила компанія ТОВ “ТЮФ НОРД Україна” у відповідності з вимогами Міжнародного стандарту ISO 9001:2008.

Розпочато впровадження єдиного електронного реєстру об’єктів комунальної власності територіальної громади міста Бердянська та затверджено Положення про зазначений реєстр. Впровадження реєстру всіх підприємств, закладів та установ комунальної форми власності дозволить автоматизувати інвентаризаційні дані по майну, забезпечити оперативне використання інформації, правовстановлюючої та технічної документації, підвищити ефективність і оперативність вирішення питань з управління комунальною власністю.

З метою вдосконалення механізму взаємодії органів самоорганізації населення з органами місцевого самоврядування укладено договори соціального партнерства між міським головою та головами 13 комітетів мікрорайонів. Соціальний контракт — нова форма спільної договірної роботи міського голови та органів самоорганізації населення, який укладений строком на 2013 рік і відображає взаємні зобов'язання двох сторін: міського голови і конкретного комітету мікрорайону.

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2012 №996 у червні 2013 року у виконкомі проведено установчі збори з формування Громадської ради, діяльність якої передбачає вирішення складних соціально-економічних та суспільно-політичних питань. До складу ради увійшли 25 представників громадськості, серед яких БСПП(р), “Шураві”, організація “Союз Чорнобиль”, профспілкові організації педагогів та медичних працівників, Бердянська єпархія Української православної церкви та ін.

З метою зміцнення регіональних дружніх зв'язків, встановлення конкретних напрямів співпраці у квітні 2013 року укладено угоду про співпрацю у економічній, промисловій, інноваційній, торговельній, науково-технічній, гуманітарній та інших сферах між м.Бердянськ та м.Севастополь АР Крим.

Продовжено впровадження геоінформаційної системи (ГІС)  м. Бердянськ, до якої підключено КП “Бердянськводоканал”, КП “Міськсвітло”, 19-СДПЧ (самостійна державна пожежна частина) Бердянський РВ ГУ МНС України в Запорізькій області, управління комунального господарства, адміністративний відділ, відділ з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та охорони праці виконкому. В діяльність структурних підрозділів виконкому впроваджено електронний реєстр адрес та карта доступності об'єктів для людей з обмеженими можливостями пересування.

 

Аналізуючи показники соціально-економічного розвитку міста за перше півріччя 2013 року, слід зазначити, що спільними зусиллями вдалося досягти позитивної динаміки розвитку міста. Про це свідчить проведення відповідної роботи  щодо затвердження Стратегії розвитку міста на 2013-2017 роки та ряду місцевих програм; розробки інвестиційних проектів; проведення робіт  з реконструкцій об'єктів  благоустрою та соціальної сфери; участі у різноманітних проектах та програмах з метою залучення додаткових коштів у розвиток міста; проведення різноманітних соціально-культурних заходів та інших заходів. Але, на досягнутому зупинятися не варто. На сьогодні є безліч проблем, які потребують вирішення. Це, в першу чергу, виконання міського бюджету на 2013 рік та заходів Стратегії розвитку міста Бердянська; реконструкція та будівництво незавершених об'єктів інфраструктури та соціальної сфери та безліч інших заходів, спрямованих на  забезпечення стабільного розвитку міста Бердянська.

 

 

 

 

 

 

 

0/5 (0 Reviews)
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.
Thanks: Megamozok