Запорожская область — на третьем месте в Украине по объемам реализации промышленной продукции

Про це повідомив заступник голови облдержадміністрації Петро Гончарук на прес-конференції з висвітлення підсумків соціально-економічного розвитку регіону за перше півріччя поточного року. За словами посадовця, обсяг реалізованої продукції протягом звітного періоду склав 33,97 млрд. грн. Про це інформує офіційний портал Запорізької обласної державної адміністрації zoda.gov.ua.

— На сьогодні в області працюють 255 великих і середніх промислових підприємств, на яких зайнято 151 тис. працівників. Середня зарплата в цій галузі – 4486 грн. Добувна промисловість забезпечила зростання обсягів виробництва у першому півріччі 2014 року на 2,9%. Падіння, на жаль, спостерігається в металургії — на 0,7%, енергетиці — на 3,8%, машинобудуванні — на 7,7%, майже на 15 % зменшилися показники хімічної галузі, на 31% — легкої промисловості, — повідомив Петро Гончарук.

Стабільно працюють наразі комбінат «Запоріжсталь», Запорізький титано-магнієвий завод, КП НПК «Іскра», АО «Мотор Січ».

Натомість виробництво зупинено на ПАТ «Запоріжтрансформатор». Причинами цього стали невідшкодування 29 млн. грн. податку на додану вартість, екологічний збір з утилізації масла, зрив договорів із російськими підприємствами, неможливість участі в тендерах на постачання устаткування в країни ЄС, необхідність стовідсоткової передоплати за імпортні комплектуючі тощо. На сьогодні, як зазначив Петро Гончарук, до центральних органів влади направлено ряд звернень щодо відшкодування ПДВ, а також  відміни утилізаційного збору.

З метою забезпечення стабільної роботи Запорізького феросплавного заводу обласною владою ініційовано продовження дії Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України та електрометалургійними підприємствами на п’ять років. У першому півріччі на виконання заходів по Меморандуму підприємством інвестовано 25,5 млн. грн.

 —  Нами також ініційовано призначення нового голови правління ПАТ «АЗМОЛ» та передача підприємства в управління регіонального відділення Фонду державного майна України. Проведено зустрічі з перспективними інвесторами, введена процедура санації. Щодо «Кремнійполімеру» то ми також знаходимося в стадії пошуку перспективних інвесторів, уже проведено кілька зустрічей. Крім того, значно зменшено заборгованість по заробітній платі на ЗДП «Радіоприлад» — з 8 млн. грн до 0,8 млн. грн., — повідомив Петро Гончарук.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.
Thanks: Megamozok