В Бердянську вимушені переселенці виборюють свої права

Забезпечення прав і свобод вимушених переселенців — такій тематиці був присвячений круглий стіл, який 25 січня відбувся у виконавчому комітеті під керівництвом заступника міського голови Юлії Дойнової. Про це повідомляє офвційний сайт Бердянської міської ради.

У ньому взяли участь представники громадських організацій, які надають допомогу переселенцям, соціальних служб міста, виконкому, управління праці та соціального захисту населення, Товариства Червоного Хреста України, а також депутати міської ради Володимир Безверхий та Віктор Цуканов.

Ініціатором такої зустрічі виступила ГО “Об’єднання вимушених переселенців “Балто”. Організація просить виділити їй приміщення за адресою вул. Північна, 13 на безоплатній основі під створення Бердянського центру допомоги для переселенців та соціально незахищених мешканців міста. Але у цьому приміщенні КУ “Територіальний центр соціального обслуговування” планує відкрити свій філіал та надавати соціальні послуги літнім людям, які мешкають у нагірній частині міста. Громадській організації запропонували займати там одну з кімнат, але вони на це не погодились і просили усе приміщення, але щоб відповідальним за нього був Терцентр і він же сплачував за комунальні послуги. Таке бажання дещо обурило присутніх представників інших громадських організацій. На їх думку для усіх повинні бути рівні умови. До того ж, громадські організації беруть участь у різноманітних міжнародних грантах, у яких передбачається і компенсація за користування приміщенням. Тож є шляхи вирішення цієї проблеми, навіть якщо організація неприбуткова.

Після тривалої дискусії ГО “Об’єднання вимушених переселенців “Балто” було запропоновано ще раз оглянути разом із директором КУ “Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)” Володимиром Браілко приміщення на вул. Північна, 13 та визначитися із кімнатою, якою вони змогли б користуватися. На що вони і погодились.

Присутні на засіданні представники Бердянського міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги запропонували усім громадським організаціям свій конференц-зал по вул. Шмідта, 18 для проведення своїх заходів. А заступник міського голови Юлія Дойнова також нагадала, що, завчасно попередивши у письмовому вигляді, заходи можна проводити і у приміщеннях комунальних бібліотек або клубів.

Під час засідання круглого столу начальник управління праці та соціального захисту населення Наталя Токмань доповіла про соціальний захист вимушених переселенців. На обліку у Бердянську зараз знаходяться 15 334 особи. Адресну допомогу на проживання отримали 1500 родин. Пенсію — 4939 чоловік, соціальну допомогу — 1224. У школах міста навчаються 572 дитини, у вищих навчальних закладах — 86. У б/в “Парус” зараз проживають 112 вимушених переселенців.   

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.
Thanks: Megamozok
Return to Top ▲Return to Top ▲